Генерални конзул Гујић присуствовао прослави Тројичиндана у Мостару
Свету архијерејску литургију служио је Његово високопреосвештенство митрополит захумско-херцеговачки и приморски г. Димитрије, уз саслужење мостарског и херцеговачког свештенства и присуство великог броја верника и гостију из целе Херцеговине. У својој беседи, митрополит Димитрије је истакао значај Духа Светога за јединство, слогу и саборност, позивајући верни народ на очување хришћанских врлина кроз заједницу и молитву.
Током свечаности, старешина Саборног храма, јереј Душко Којић, упутио је посебну захвалност генералном конзулу Републике Србије Васу Гујићу, нагласивши његову сталну посвећеност и безрезервну подршку коју Генерални конзулат пружа Српској православној цркви и српском народу у долини Неретве.
Јереј Којић је такође изразио захвалност представницима локалних власти и институција на континуираној помоћи, као и гостима других вероисповести који су својим присуством увеличали славу. Истакао је да је уз помоћ Владе Републике Српске и Града Мостара, успешно завршена израда пода у Саборном храму.
Овогодишњој прослави присуствовали су и начелник Општине Источни Мостар Божо Сјеран, народни посланик у Народној скупштини Републике Српске Илија Таминџија, као и бројни други представници јавног и друштвеног живота.