Lekari iz Republike Srbije u poseti Generalnom konzulatu Republike Srbije u Mostaru

01. jun 2025.
Grupa od oko pedeset lekara i zdravstvenih radnika iz Srbije posetila je Generalni konzulat Republike Srbije u Mostaru.

Goste je svečano dočekao generalni konzul Republike Srbije u Mostaru Vaso Gujić. Upoznao ih je sa radom Generalnog konzulata kao i sa činjenicom da je Mostar multietnički grad u kome živi i srpski narod.

Izrazio je zahvalnost gostima što su posetili generalni konzulat, naglasivši da je ovaj konzulat i njihova kuća koja im je uvek otvorena i spremna za unapređenje međusobne saradnje. 

Lekari i zdravstveni radnici iz Srbije, boravili su na naučnom skupu u Trebinju. Skup je organizovala renomirana farmaceutska kuća Vemax Pharma koja je sa svojim predstavništvima prisutna u svim zemljama zapadnog Balkana pa i u Bosni i Hercegovini. Generalni direktor  Vemax Pharma zahvalio se generalnom konzulu na gostoprimstvu navodeći da je današnja poseta Mostaru plod prijateljstva i saradnje sa Generalnim konzulatom Republike Srbije u Mostaru.