Обележена 34. годишњица егзодуса Срба из Мостара и долине Неретве
Обележавање годишњице започело је у Саборном храму Свете Тројице у Мостару, где је служен парастос за страдале жртве. Старешина храма, јереј Душко Којић, нагласио је у својој беседи значај очувања достојанственог сећања и суочавања са болом који српска заједница носи више од три деценије. Он је указао на важност хришћанског праштања и обнове живота кроз обнову овог вековног духовног и културног центра, који је до темеља порушен 15. јуна 1992. године.
Након молитвеног сећања у Мостару, члановим породица жртава, представници борачких организација, представници верског и политичког живот Срба у Мостару и Невесињу, посетили су мост на реци Буни. Са овог места, које представља једно од највећих стратишта из јуна 1992. године, када је на њему страдало 29 српских војника и цивила, у реку је симболично спуштено цвеће и положене су руже.
Програм сећања настрадале настављен је у Невесињу, општини која је пре 34 године пружила уточиште и прихватила више десетина хиљада протераних Срба из долине Неретве. Делегације су положиле цвеће на Споменик слободе, Спомен-костурницу на Гвозду и одале пошту жртвама обиласком Спомен-собе.
Комеморативним скуповима, којима је одата пошта за 431 убијено и погинуло лице српске националности током јуна 1992. године, присуствовао је конзул у Генералном конзулату у Мостару, Петар Шпадијер.