Obeležena 34. godišnjica egzodusa Srba iz Mostara i doline Neretve
Obeležavanje godišnjice započelo je u Sabornom hramu Svete Trojice u Mostaru, gde je služen parastos za stradale žrtve. Starešina hrama, jerej Duško Kojić, naglasio je u svojoj besedi značaj očuvanja dostojanstvenog sećanja i suočavanja sa bolom koji srpska zajednica nosi više od tri decenije. On je ukazao na važnost hrišćanskog praštanja i obnove života kroz obnovu ovog vekovnog duhovnog i kulturnog centra, koji je do temelja porušen 15. juna 1992. godine.
Nakon molitvenog sećanja u Mostaru, članovim porodica žrtava, predstavnici boračkih organizacija, predstavnici verskog i političkog život Srba u Mostaru i Nevesinju, posetili su most na reci Buni. Sa ovog mesta, koje predstavlja jedno od najvećih stratišta iz juna 1992. godine, kada je na njemu stradalo 29 srpskih vojnika i civila, u reku je simbolično spušteno cveće i položene su ruže.
Program sećanja nastradale nastavljen je u Nevesinju, opštini koja je pre 34 godine pružila utočište i prihvatila više desetina hiljada proteranih Srba iz doline Neretve. Delegacije su položile cveće na Spomenik slobode, Spomen-kosturnicu na Gvozdu i odale poštu žrtvama obilaskom Spomen-sobe.
Komemorativnim skupovima, kojima je odata pošta za 431 ubijeno i poginulo lice srpske nacionalnosti tokom juna 1992. godine, prisustvovao je konzul u Generalnom konzulatu u Mostaru, Petar Špadijer.